Cała Ja

Cała Ja

Matka, żona, emigrantka

bez pamięci zakochana w życiu

Justa

10 lat !!! kiedy, jak ???

 Dokładnie 10 lat temu – 17 Lutego 2006 – rozpoczęła się moja emigracyjna przygoda. Wystartowałam z Lotniska Katowice-Pyrzowice i wylądowałam na Lotnisku London-Luton ale nie do celowo i w sumie nie jestem pewna czy miejsce w którym mieszkam teraz jest tym ostatecznym, zresztą kto to wie ???
Te 10 lat nauczyły mnie wiele i nie mam na myśli języka angielskiego, którego uczyłam się tu od podstaw. Wiara w siebie i w swoją rodzinę, chwytanie marzeń, dążenie do celu, szukanie rozwiązań, znalezienie własnej drogi, bycie sobą i sympatia do samej siebie to tylko garstka pozytywów. Żyje tak jak chcę a nie jak wypada, nie krzywdząc po drodze innych.  

Była to fascynująca droga, moja droga, od zakompleksionej dziewczynki do dojrzałej świadomej kobiety – żony i matki dwójki smyków.
 
Pragnę podziękować wszystkim którzy mnie TU zaakceptowali, podali pomocną dłoń, rzekli serdeczne słowo, kiedy tego potrzebowałam, wszystkim którzy po prostu BYLI i są, wirtualnie i w realu.
 
I mimo, że jestem czasem rozdarta pomiędzy dwoma krajami,  to mogę się nazwać szczęściarą bo w sercu mam je OBA. Polska dała mi życie i ukształtowała a Wielka Brytania oszlifowała. 
 
Dziękuje
UA-77360898-1