Cała Ja

Cała Ja

Matka, żona, emigrantka

bez pamięci zakochana w życiu

Justa

Jak zostać Aniołem ???

Akcji i apeli o pomoc jest mnóstwo, ciężko pomóc każdemu, ciężko wybrać bo przecież każdy zasługuje na to by żyć… 

Ja dziś o akcji „Wylosuj Anioła”, która powstała z inicjatywy rodziców małych-wielkich wojowników z oddziału Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.
Jesteśmy grupą rodziców, którzy postanowili „odczarować” smutek i trud leczenia onkologicznego oraz „zaczarować” czas spędzany przez dzieci w szpitalu. Pokazać im, że są ludzie, którzy z drugiej strony okna, myślą o nich, modlą się za nich i piszą do nich kartki. Akcja jest bezterminowa.  Rotacja dzieci na oddziale onkologicznym jest ogromna, dlatego potrzebujemy stały „zastrzyk” kartek – tłumaczą organizatorzy z Fundacji  „Gdy Liczy się Czas”.

Ból i lęk to codzienność dla małych pacjentów i ich rodzin. My możemy pomóc wskrzesić uśmiech, wzniecić płomień nadziei na lepsze jutro wysyłając kartkę wsparcia. Kartka trafi do przypadkowego dziecka bo rotacja na oddziałach onkologicznych jest ogromna, są chemioterapie, naświetlania, powikłania po chemii, wyjazdy do domu i powroty. Dzieci leczą się długo ale nie przebywają w szpitalu cały czas. 
 
Kilka lat temu moja córka zachorowała na złośliwy nowotwór. Kiedy miała swoje 12 urodziny, podczas choroby, wśród moich znajomych narodził się pomysł, żeby wesprzeć ją wysyłając kartki urodzinowe. To bardzo nam pomogło, dało dużo sił. Teraz staramy się wspierać innych poprzez naszą akcję – tłumaczy Natalia Voytsel, pomysłodawca projektu WYLOSUJ ANIOŁA.
Jak wysłać kartkę do chorego dziecka ?? 
  • kartkę można wykonać własnoręcznie lub zakupić gotową
  • zastanów się do kogo ma być ona adresowana (do dziewczynki lub chłopca) i zaznacz to na kopercie
  • napisz kilka pozytywnych słów wsparcia i życzenia zdrowia dla dziecka, który leczy się na chorobę nowotworową. Możesz dodać informacje o sobie oraz kontakt (być może dziecko zechce się później skontaktować z Tobą).
  • kartki mogą być pisane zarówno przez osoby dorosłe, jak i przez dzieci. Wyślij gotową kartę na adres:
Fundacja „Gdy Liczy się Czas”
ul. Nowy Świat 30a/6
20-418 Lublin  
  • „Anioł” może też zakupić drobny upominek dla wybranego dziecka. Na stronie akcji na Facebooku (https://www.facebook.com/wylosuj.aniola/) zamieszczane są informacje o marzeniach „Dzielnych Wojowników”, wraz z krótkim opisem dziecka.

zostań Aniołem

Zapraszam także na ANIELSKI BAZAREK z którego pieniążki zasilą turnus rehabilitacyjny dla dzieci po leczeniu onkologicznym (https://www.facebook.com/Anielski-Bazarek-1407744032860307/)


szczegóły : 

Dziękuje za uwagę 

justalogo

UA-77360898-1