Cała Ja

Cała Ja

Matka, żona, emigrantka

bez pamięci zakochana w życiu

Justa

Kartka dla Powstańców Warszawskich – BohaterON.pl

„Zginąć razem z rannym przyjacielem czy zostawić go i ratować własne życie?

Czy bitwa o Stolicę ma w ogóle sens – przecież umiera tak wiele osób?”

To zapewne jedne w wielu ciężkich wyborów przed jakimi LOS postawił mieszkańców Warszawy przed 73 laty. 

To dziś, 2 października 1944 zakończyło się Powstanie Warszawskie. Walki o stolicę trwały 63 dni, będąc jedną z najdłuższych i najbardziej zaciętych bitew w okupowanej przez wojska niemieckie Europie. 

2 października jest Dniem Pamięci o Cywilnej Ludności Powstańczej Warszawy

Za nami II edycja BohaterOn.pl – WŁĄCZ HISTORIĘ !  O co w niej chodziło ??? O pamięć. Jedyne co trzeba było zrobić to odebrać darmową kartkę w jednym z punktów (Poczta Polska, LOT, punkty Lotto), napisać kilka słów i wysłać. Koszta prawie zerowe, czemu prawie ? bo wysłanie kartki na terenie Polski także było za free.

Wysłałam kilka kartek w Warszawie ale podczas pakowania odkryłam jeszcze 2.. wyrzucić taką kartkę było by grzechem, nie miałam już czasu aby dotrzeć na pocztę a nazajutrz wracaliśmy do domu. Zadzwoniłam więc do Kasi, której numer podany był na stronce i rozwiała mi Ona wszystkie wątpliwości, bo karteczki można było wysyłać także z zagranicy. Ogromnie ucieszył mnie ten fakt, bo nie zawsze, MY zagraniczniaki, mamy możliwość wzięcia udziału w tego typu akcjach dlatego będąc na Lotnisku złapałam jeszcze kilka kartek przy „okienku” LOT’u. Wysłałam kolejne siedem już z Anglii i resztą (zostały mi 4) podzieliłam się z koleżankami. 

Na stronce – bohateron.pl – znaleźć można sylwetki Powstańców. Można się z nich dowiedzieć, jaką funkcję pełniły konkretne osoby oraz jakie są ich historie.

Akcja piękna, wzruszająca i już czekam na następną. 

UA-77360898-1