Cała Ja

Cała Ja

Matka, żona, emigrantka

bez pamięci zakochana w życiu

Justa

Malwina i robótki ręczne

Jest jed­na za­sad­nicza rzecz ok­reślająca wyjątko­wość człowieka – pasja“
 
Witam i zapraszam na kolejny pasjonujący wywiad. Malwina potrafi zrobić prawdziwe cuda z kawałka papieru a za pomocą szydełka i igły wyczarowuje stylowe i cieplutkie okrycie. Jak to się zaczęło .. sprawdź i przeczytaj.
 
JUSTA: Witam Cię Malwinko. Dziękuje, że dołączyłaś do mojego grona ‘Pajsonatek’. Powiedz Nam coś o sobie? Gdzie mieszkasz? Kim jesteś?
MALWINA: Mieszkam w Bułgarii od pięciu lat. Jestem żoną najlepszego męża na świecie i mamą najwspanialszej córki. Żyję sobie pomalutku, po cichutku, grzecznie, przyzwoicie i spokojnie – czyli dokładnie tak, jak lubię.

JUSTA: Sielankowe życie mi się tutaj maluje, wspaniale. A jako Pasjonatka, czym się zajmujesz?
MALWINA: Mam wiele pasji. Szydełkuję, robię na drutach, szyję na maszynie, wyplatam z papierowej wikliny, robię kwiaty z krepiny…. Szaleję na punkcie wszelakich ręcznych robótek. I zdaje się, że na tym się nie skończy, bo mam ochotę nauczyć się jeszcze wielu innych technik. I cierpię na jakąś dziwną dolegliwość – męczę się, gdy nic nie robię, relaksuję się przy maszynie do szycia, bądź szydełku.
JUSTA: Wiesz chyba cierpię na tą samą przypadłość – dnia brakuje a wciąż mi mało.
 
JUSTA: Czy pamiętasz może jak zaczęła się Twoja przygoda z szydełkiem?
MALWINA: Nie pamiętam, kiedy zaczęła się moja przygoda z robótkami, ale na ten temat krąży w mojej rodzinie prawdziwa legenda. Moja mam do dziś wspomina, że jak miałam 4 lata, nauczyłam się robić łańcuszek na szydełku i zrobiłam taki ogromny sznurek, że ponoć był długości kilku kilometrów. Tak więc moja pasja zaczęła się bardzo wcześnie, trwa do dziś i pewnie już zawsze będzie częścią mnie.

JUSTA: Czyli nie był to przypadek ?? 
MALWINA: Umiejętność szydełkowania i robienia na drutach odziedziczyłam po mamie. A pasja do szycia rodziła się we mnie latami, lecz dopiero teraz połknęłam prawdziwego bakcyla. Kiedyś oznajmiłam mężowi, że chcę, strasznie chcę mieć maszynę do szycia. W dniu moich imienin mąż wyszedł rano z domu i wrócił po chwili z nowiusieńką maszyną. Powiedział mi wtedy – „No, nareszcie masz te imieniny, bo od 2 tygodni chowam w bagażniku samochodu tę maszynę, żebyś jej nie widziała przed imieninami”. Byłam przeszczęśliwa…. kilka minut. Później okazało się, że obsługa maszyny i szycie to dla mnie czarna magia. Maszyna rok przeleżała nieużywana a mąż regularnie mi wypominał, że tak bardzo chciał sprawić mi radość, a ja maszynę pogrzebałam w piwnicy! Aż w końcu obudził się we mnie przodownik pracy! Przekopałam cały internet i przeczytam tryliard informacji o szyciu. Malusieńkimi kroczkami nauczyłam się szyć. Dziś jest to jedno z moich ulubionych zajęć.
JUSTA: Taki mąż to prawdziwy skarb. Miło się na sercu robi kiedy nasza połówka słucha i spełnia Nasze pragnienia.
 
JUSTA: Czy masz może na swoim koncie jakieś sukcesy?
MALWINA: Obecnie robótkami zajmuję się od rana do nocy. Pracuję jako wychowawca w domu dziecka i jednym z moich obowiązków jest organizowanie młodzieży wolnego czasu. Wspólnie gotujemy, szyjemy, wyplatamy, robimy różne ozdoby do domu. Dzielę się z nimi moimi umiejętnościami i rodzę w nich pasje. Mamy nawet kilka osiągnięć, takich naszych, prywatnych. Skromny budżet domu dziecka nie pozwolił naszemu maturzyście na zakup wymarzonego garnituru na bal maturalny. Wpadliśmy zatem na genialny pomysł. Zorganizowaliśmy w domu dziecka podgrupy, każdy miał wyznaczone zadanie. Część skręcała rurki z gazety, inni wyplatali, kolejni malowali, a ja robiłam wykończenia. Tym samym powstała ogromna kolekcja ozdób wielkanocnych, które sprzedaliśmy stojąc na korytarzu w urzędzie miasta. Zebraliśmy pieniądze nie tylko na nowy garnitur, ale i na buty, fryzjera i solidne kieszonkowe. Tego roku mamy maturzystkę i jesteśmy już po bazarku bożonarodzeniowym. Rezultaty mamy podobne a ja cieszę się, że moje hobby przerodziło się w coś dobrego nie tylko dla mnie.
JUSTA: Połączyć przyjemne z pożytecznym to wbrew pozorom wcale nie takie proste. Gratuluje ogromnie, bo Tobie się to udało.
 
JUSTA: Czy jest coś co poradziłabyś innym jeśli chcieliby pójść w Twoje ślady.
MALWINA: Pasja jest w życiu bardzo ważna. Życzę każdemu tego, by mógł spełniać się w tym, co kocha.
JUSTA: Malwinko zaszczytem było gościć Cię w moim skromnych progach. Czynisz dobro, rozsiewasz pozytywną energię i dajesz młodym ludziom wspaniały i godny naśladowania przykład. BRAVO Ty !!!

 

Dziękuje kochani za to, że jesteście. Poznaliśmy dziś wspaniałą kobietę, która ze swojej pasji uczyniła już tyle dobrego i z Tego co widzę nie zamierza przestać. Jej losy śledzić możecie na blogu i Facebook, linki poniżej : 

Pozdrawiam

UA-77360898-1