Cała Ja

Cała Ja

Matka, żona, emigrantka

bez pamięci zakochana w życiu

Justa

Nie rysuj po ścianach Alex….

Przeglądając stare zdjęcia, wpadło mi w ręce jedno z takich co rozczula moje serce. 

Wiecie jak dzieci lubią Nas testować 🙂 robią to jak zawodowcy. Zawsze tłumaczyłam synkowi, że po ścianach pisać nie można, od tego są kartki, kolorowanki, tablica, NIE ŚCIANA. Trzymał się tego prawie zawsze. 

Przeprowadziliśmy się do nowego domu, odnowione ściany, ład i porządek, to najbardziej lubię w przeprowadzkach. Robiłam obiad kiedy przybiegł do mnie Alex  i szarpiąc za rękaw krzyczał z radosnym błyskiem w oku :

„Ma-ma ma-ma om!! da-da. Ma-ma om!!” 

„Da-da” w języku 3,5 letniego wtedy Alexa znaczyło „dziadek”, „om” – come,  więc z ciekawością poszłam do salonu. Pierwsze co przyszło mi do głowy to, że może dziadek dzwoni na Skype ale nie, nie tym razem. Alex  zaprezentował mi dziadka na ścianie. Musielibyście zobaczyć jego radosną i pełną dumy twarzyczkę. Nie sposób było się na niego gniewać.  Przekonało mnie to kolejny raz, że wychowywanie dzieci to owszem stawianie granic, zasad i reguł ale także naginanie ich w szczególnych przypadkach i odpowiednim czasie. 

Nasz dziadek ze ściany musiał niestety zniknąć ale pozostała po nim pamiątka w postaci zdjęcia z samych autorem. Do dziś obrazek ten przywołuje miłe wspomnienie i uśmiech. 

Uczmy Nasze dzieci nie tylko zasad i reguł panujących w otaczającym Nas świecie ale także kreatywności i miłości. 

Pozdrawiam justalogo

UA-77360898-1