Cała Ja

Cała Ja

Matka, żona, emigrantka

bez pamięci zakochana w życiu

Justa

„Pocztówka wsparcia” – POMAGAMY

Jedna z moich zacnych koleżanek należących do Klubu Polek, Magda C. postanowiła pomóc swojej pięknej siostrzenicy w walce z nowotworem, wesprzeć ją w sposób wyjątkowy prosząc Nas o wysłanie do Marty pocztówki wsparcia. 
 
Coś o Marcie… 
 
 

Marta to piękna 27letnia kobieta, która 10 października 2015 obchodziła swoją Pierwszą Rocznicę Ślubu.
W lipcu tego roku Marta poczuła się źle w pracy i z objawami przypominającymi lekki udar mózgu trafiła do szpitala. Głębsze badania wykazały jednak, że przyczyna tkwi gdzie indziej. Zdiagnozowano rzadką odmianę nowotworu wątroby z licznymi przerzutami do wielu organów wewnętrznych. Nie da się tego operować, nie ma szans na jakikolwiek przeszczep, na to jest już po prostu za późno, wszyscy lekarze są do tego zgodni. Ktoś jednak zaoferował jej chemię, lek za 14 tys., ale coś zostało po pacjencie który nie zdążył skorzystać.
Marta, jak na razie, czuje się fizycznie dobrze, nic ją nie boli, po prostu szybciej się męczy. Psychicznie, jak się domyślacie jest hu**wo. Właśnie zaczęła brać chemię.

 
Marta kocha podróże, dlatego właśnie Madzia w rocznicę jej ślubu, wpadła na fantastyczny pomysł, jak wesprzeć swoją siostrzenicę. 
Kartki z życzeniami zdrowia lecą do Marty z całego świata dając jej wiarę i uśmiech w tych ciężkich dla Niej chwilach. 
 
To wpis Madzi z dzisiaj (31.10.2015)

Pocztówka dla Marty
Wczoraj widziałam się z Martą. Dostała już ponad 350 pocztówek!!! Jej mąż prosi ją, aby czekała na niego z ich czytaniem, ponieważ chce je czytać razem z nią. Wiele z nich jest w kopertach, wiele jest ręcznie robionych, a czasem nawet ktoś napisze coś więcej, od siebie, nawet list. Marta od 3 tygodni bierze chemię, są efekty uboczne, oczywiście, ale ja wczoraj widziałam silną psychicznie dziewczynę, która wie, że w tej walce o życie nie jest sama!!!! Wie, jak wiele osób o niej pomyślało, gdy decydowało się jej pomóc wysyłając kartkę. To dla niej cudowna terapia!!! Myśli o odwiedzeniu miejsc z pocztówek, o podróży ich śladem, gdy tylko wyzdrowieje. Ona myśli pozytywnie!!! I choć bywają trudne chwilę, fizyczna bezradność, jej mąż powiedział, że znów się uśmiecha, bo coś daje jej kopa do walki.I za to Wam kochane dziewczyny i Piotrku dziękuję. Moc jest z nami!!!

 
Ja już swoją karteczkę wysłałam.
Jeśli i Ty masz ochotę przyłączyć się do Tej wspaniałej akcji 
ZAPRASZAM !!! 
 
Wpisz na karteczce 
„Marta, wiem że wszystko będzie dobrze”
swoje imię, miasto i kraj.
 
Wpisz w komentarzu swój adres mailowy abym mogła wysłać ci adres do Marty.
Jeśli nie chcesz upubliczniać swojego maila wyślij wiadomość do mnie lub do Magdy

justapozagranicami@gmail.com (Justyna)

italiapozaszlakiem@gmail.com (Magda)
 

Niech moc będzie z Wami 
justalogo
 
UA-77360898-1